Co oferuje chirurgia stomatologiczna?

Home/Stomatologia/Co oferuje chirurgia stomatologiczna?

Co oferuje chirurgia stomatologiczna?

Nie jest żadną niespodzianką, że w gabinetach stomatologicznych najczęściej wykonuje się leczenie zębów. Mimo wszystko nie brak także i innych usług, które również są tam wykonywane. Pośród zabiegów szczególnych na pewno warto wspomnieć tutaj o zabiegach chirurgicznych. Te wykonywane są dziś tylko w wybranych gabinetach i klinikach, co tylko świadczy o tym, że są one dość skomplikowane i trudne do wykonania. Wchodzą natomiast na poczet chirurgii stomatologicznej. Wrocław jako miasto wojewódzkie i stolica Dolnego Śląska takich punktów ma akurat kilka. Kiedy w związku z tym musimy zdecydować się na zabieg chirurgiczny w swojej jamie ustnej?

W pierwszej kolejności zaznaczmy tutaj, że nie decydujemy o tym osobiście. Jeśli już taka decyzja została podjęta to tylko przez doświadczonego stomatologa. Powodów do tego, aby ingerować tak poważnie jest natomiast kilka. Tak oto na usunięcie zęba w taki sposób stomatolog zdecydować się może w momencie zębów zatrzymanych, a więc ósemek czy też tych złamanych lub niewyrzniętych, które konieczne są do usunięcia ze względu na postępowanie ortodontyczne lub protetyczne. Ponadto możliwa jest także ekstrakcja zębów mądrości czy resekcja wierzchołka korzenia.

Oczywiście chirurgia stomatologiczna we Wrocławiu, choć oczywiście nie tylko, to zabiegi, które są wykonywane pod znieczuleniem. Nie ma więc obaw co do tego, że zabieg ten będzie bolesny, choć z pewnością, kiedy rana będzie się już goić, możemy taki ból odczuwać. Mimo wszystko niekiedy takie zabiegi są nam niezbędne.

2020-04-03T13:56:49+00:00 Stomatologia|