Gdy się zmotywować do akcje z nadwagą

19 grudnia, 2021

Ponadplanowe kilogramy powodują, że nasz stan psychiczny nas osłabia. Ogarnia nas smutek, marazm i niechęć do wielu aktywności życiowych. Rezygnujemy ze widywania się w gronie przyjaciół. 

Paraliżuje nas obawa przed tym jak osądzą nas ludzie. Musimy zatem coś z tym zrobić. Fundamentalnym czynem kierującym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład kolejna bluzka, nowe kolczyki, wycieczka w wymarzone miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze korzystne samopoczucie, komplement znajomych czy podziw w oczach nieznanych osób. W jaki sposób więc przygotować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Zamysł Twojej przyjaciółki nie są Twoim celem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak dużą chęć zrzucenia kilogramów?

2. Zgadzaj się na niewielkie potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do osiągnięcia powodzenia nigdy nie jest prosta. 

3. Wizualizuj sobie swoje życie jak osiągniesz sukces. To pozwoli Ci przeżyć w decyzji.

4. Komplementuj siebie i wyróżniaj nawet za małe osiągnięcia. Tylko nie słodyczami. Kup sobie bilet do kina, wizyta u fryzjera, książkę .

5. Znajdź przyjaciela, z którym możesz rywalizować. Waszym marzeniem będzie, kto szybciej pozbędzie się konkretną liczbę kilogramów. Ściganie się zawsze pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem zrezygnujesz, zawsze możesz podjąć swoją drogę jeszcze raz.


admin