Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

18 grudnia, 2021

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego dziecka. Właśnie dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, aby był to moment niezwykły, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Świetnym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób zatem należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć motyw przewodni, lecz w przypadku gdy dziecko jest wielbiciel jednej bajki lub filmu można zdecydować się na ten ruch i poprosić gości, aby na przyjęciu pojawili się w stosownych strojach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestawać tylko na przebraniach, lecz zdecydować się także na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Także zabawy powinny odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für kinder

Dekoracje i jedzenie

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może być również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony wyłącznie do tortu, warto zapewnić małym gościom kanapki (na przykład niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale także wyglądają bardzo ładnie). Dobrze postawić także na słodkie przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko cukierki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – dobrze przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy podczas przyjęcia organizowane będą rozmaite zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na imprezę.


admin