Jak zagospodarować przestrzeń nad pokojem

18 grudnia, 2021

Udekorowanie własnego mieszkania stanowi nie lada zadanie. Zanim zaczniemy działanie najczęściej nie jesteśmy świadomi, jak dużo czeka na nas decyzji. Przestrzeń w własnym m wymaga mądrego rozwiązania. Nie ominie cię śledzenie stron internetowych o urządzaniu wnętrz oraz kartkowanie najnowszych gazet.
Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi kolej także na mniej znaczące składniki wystroju mieszkania. Przykładem jest ściana znajdująca się nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zagospodarować, gdyż każdy z mieszkańców będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zaaranżowanie tej na pozór niepotrzebnej przestrzeni jest urządzenie swojego rodzaju ściany wspomnień. Żeby zrealizować ten plan, potrzebne będą familijne fotografie. Najlepiej wywołać je w różnorodnych wymiarach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie wywoływać miłe wspomnienia.W wielu domach nie ma wystarczająco dużo miejsca, żeby eksponować familijne fotografie.

Niespotykanym sposobem na udekorowanie ściany na klatce schodowej jest wybranie dopasowanej do miejsca fototapety. Świetnie będą prezentować się te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie ulegnie zwiększeniu. Ciekawy efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Stworzysz iluzję, jakby z twoich schodów można było przedostać się na włoską dróżkę czy uroczą parkową ścieżkę.
Jeśli wybierasz mniej ekstrawaganckie sposoby dekoracji, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą elegancko wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo lokatorów.

sweet birthday messages


admin