Organizując ślub trzeba liczyć się z kosztami

22 lipca, 2021

Całościowe przygotowywanie ślubu i wesela to mnóstwo pracy. Trzeba ją zacząć przynajmniej na rok przed tym ciekawym dniem. Jeśli przystąpimy do nich znaczniepóźniej, ryzyko, że nie damy rady zdążyć ze wszystkim, jest niezwykle duże. Aby jednak dobrze przygotować wszystko, co wiąże się z tym wspaniałym, musimy liczyć się z kosztami. Co będzie kosztować wyjątkowo dużo?

Wynajęcie sali na wesele.

To bez wątpienia jeden z największych kosztów. Musimy się z tym liczyć i decydować się na idealną salę, w której będziemy się bawić, albo wybrać tańszą, nie w każdym przypadku idealną.

Jedzenie dla gości.

Koszty jedzenia dla naszych gości rzecz jasna zależą od od liczby gości. Im większa ilość zaproszonych gości, tym większy koszt. Przy wybieraniu menu weselnego, należy jednak dopytać, czy dana suma za wyżywienie jednego gościa na weselu obejmuje wszystkie dania. Często za droższe dania z menu weselnego, ciasto, czy dobre alkohole, powinno się dopłacić osobno.

Fotograf ślubny.

Fotograf ślubny i fachowiec, to pozornie niesamowicie małe koszty. Nic bardziej mylnego. Sam doskonały fotograf na ślub.

to wydatki, które sięgają ponad tysiąc sto złotych, nierzadko osiągają dwa tysiące. Koszt nagrania filmu z wesela z reguły będzie trochę mniejszy, jednak często również będzie to suma sięgająca tysiąca złotych.

Udekorowanie sali dla gości i samochodu dla pary młodej.

To także również małe koszty. Z zaskoczeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobiazgi musimy płacić naprawdę niemało. Planując dekorację sali weselnej i samochodu, upewnijmy się osoby, które je dla nas wykonają, jak wysokie będą koszty dekoracji.

Wesele to niemałe wydatki.

Wesele to spore wydatki które potrafią negatywnie zaskoczyć. Trzeba mieć tego świadomość. Owszem, w niektórych sytuacjach można nieco oszczędzić, jeżeli jednak pragniemy, by ślub i uroczystość weselną zorganizować świetnie, bez wydania wielu tysięcy złotych nie ma takiej opcji. 


admin